Tvoríme

Krásu

- OD -

- 2017 -

SÚČASNÝ KVETINOVÝ DIZAJN

Jarabina - súčasný kvetinový dizajn

Našou základnou filozofiou je fúzia lokálnych zdrojov so súčasným kvetinovým umením. Jednoduchosťou inštalácií a aranžmánov chceme poukázať na samotnú krásu sezónnych materiálov s dôrazom na unikátnu farebnú paletu.

Tvoríme v súlade s ročným obdobím, používame čo najviac miestnych zdrojov, obdivujúc krásu prírodných nedokonalostí. Vraciame sa k takmer zabudnutým kvetom zo záhrad našich starých mám a hľadáme nové varianty pôvodných druhov.

KVETINOVÝ STYLING & DIZAJN SVADIEB A EVENTOV & KVETINÁRSTVO & WEBSHOP

tvár za jarabinou

Roberta Zábojník

Svoju profesionálnu dráhu som začínala ako doktorka, ale ku kvetom som mala vo voľnom čase vždy veľmi blízko. Cesta od medicíny ku kvetinovému dizajnu bola kľukatá, ale pohlcujúca a už by som nemenila. Floristike sa naplno venujem niekoľko rokov a od 2017 už pod vlastnou značkou.

Postupne som zistila, že práca s kvetmi nie je len o tom, ako ich pekne zostaviť do kytice, ale že môže byť aj určitým druhom umenia. Vyžaduje kombináciu estetického citu a bádateľstva. Rada sa pozerám na štandardné kvety z iného pohľadu, no ešte radšej objavujem nové a kombinujem ich.

Tvorba kvetinového dizajnu je pre mňa spôsob vyjadrenia môjho vnímania farieb, rôznych štruktúr a vôní a práca s ich nekonečnými kombináciami. Inšpiráciu hľadám v umení a dizajne, ale aj u prvých súčasných kvetinárov, akými boli Constance Spry a Laura Lee Burroughs.

Kvetinová krása v Jarabine často pôsobí netradične, pretože ku kvetom samotným zámerne pristupujem s rešpektom, ale aj originalitou, a spolu s teamom tak tvoríme Kvety Inak.

publikácie

Vidíte to podobne ako my? Dohodnite si konzultáciu.

AK PLÁNUJETE SVADBU ALEBO INÚ VÝNIMOČNÚ UDALOSŤ, KVETINOVÝ STYLING ALEBO DYCHBERÚCU INŠTALÁCIU, NAPÍŠTE NÁM!

kontaktovať