JARABINA v dobe lockdownovej

JARABINA v dobe lockdownovej

Jarabina v dobe lockdownovej

Keď som minulý rok v marci zatvárala Jarabinu, mala som veľmi mylnú predstavu o celom nasledujúcom priebehu tejto pandémie. Moje prvé tipy boli, že o pár týždňov otvoríme a všetko bude ok. Z dnešného pohľadu mi to príde byť až absurdne naivné.

Z počiatočnej paniky, sme prešli k prispôsobovaniu sa situácii. Z vašich návštev u nás sa stali naše návštevy u vás a tak sme začali s donáškami striedavo pri opakovanom zatváraní a otváraní maloobchodných prevádzok.

Okrem neistoty v rámci stále prísnejších nariadení o (nielen) našom fungovaní som začínala mať strach aj o samotný záujem ľudí o kúpu vpodstate životu nepotrebných kvetov. Opak sa ale ukázal byť pravdou. Práve v dobách ako je táto, sú tieto malé luxusy tak nepostrádateľné. Keď si človek môže užiť pohľad na kvety doma v jeho obľúbenej váze, pocíti aspoň na chvíľu závan normálnosti.

Našim cieľom nie je suplovať kvetinárstvo s bežnou farebnou a druhovou škálou kvetov, ale vytvárať každotýždenne nové koncepty zaujímavých farebných a štrukturálnych kombinácií. Snažíme sa upriamovať vašu pozornosť na možno aj nové a zaujímavé druhy kvetov, s ktorými ste ešte nemali to potešenie sa stretnúť, prípadne predstaviť vám starých známych v novom kontexte. Pripravovať vždy nový vizuálny (a často aj čuchový) zážitok.

Jar nám prináša široké spektrum divotvorných cibuľovín, hypnoticky voňavých hrachorov a orgovánov, do nekonečna sa rozvíjajúce puky iskerníkov, hadovito sa vinúce stonky makov a nepreberné množstvo pučiacich vetvičiek vyháňajúcich prvé šťavnato zelené lístky. Tento týždeň mi padli do oka korunkovky – fascinuje ma ich mnohotvárnosť. V rámci jedného rodu nájdete široké spektrum tvarov, farieb, štruktúr a veľkostí. Od drobných jednokvetých variánt s nenápadnými zemitými odtieňmi, cez strakaté hadie hlavičky až po kráľovsky oranžové korunkovky kráľovské.

foto: janca korcek